M A C 2022 BOYS TENNIS FINALSTANDINGS   Division Meet Results   August 15 Results   August 27 Results   September 8 Result   September 17 Results   October 6  REGIONALS
X - Division Champs     Utica Schools Quad   Anchor Bay Quad Results   2 W W Tower @ Clawson 6   0 Gr Pt North @ Midland Dow 8   Regioanl # 5 @ Troy DIVISION 1 STATE FINALS
C - Co Champs DIVISION OVERALL     Eisenhower 22   Utica 21   September 9 Results   0 St Clair @ A A Greenhills 8   Troy 24 Bloomfield Hills 35
RECORD RECORD     Utica 11   Anchor Bay 13   5 Dakota @ L'anse Creuse 3   Chippewa Valley Quad   Troy Athens 14 Northville 25
Red Division W L T PTS W L T     Ford II 9   Marine City 11   7 Utica @ Anchor Bay 1   Lake Orion 21   Chippewa Valley 6 Troy 24
C - Gr Pt South 3 0 1 7 4 3 1     Stevenson 6   Richmond 1   4 Stevenson @ P H Northern 4   Romeo 15   Stevenson 6 Novi 17
C - Eisenhower 3 0 1 7 3 1 1     August 18 Results   Gr Pt Liggett Tour   1 Port Huron @ Marysville 5   Chippewa Valley Quad 8   Ford II 4 Bloomfield Hills Brother Rice 14
Gr Pt North 2 2 0 4 7 6 0     7 Romeo @ Oxford 0   3 Romeo vs West Bloomfield 6   6 Ford II @ Clawson 2   Fraser 4   Fraser 2 Ann Arbor Huron 13
Romeo 0 3 1 1 8 7 1     August 19 Results   1 Romeo vs Stoney Creek 8   7 Lanse Cr North @ Marine City 1   September 19 Results   Dearborn Fordson 0 Rochester 13
St Clair 0 3 1 1 3 7 3     St Clair 12   2 Romeo vs Univ Liggett 7   8 Lakeview @ Sterling Hts 0   5 Gr Pt South @ Romeo 3   Detroit Cass Tech 0 Detroit Catholic Central 12
    P H Northern 6   August 29 Results   September 10 Results   3 St Clair @ Gr Pt North 5   Regioanl # 7 @ Eisenhower Rochester Adams 10
    Almont 6   3 Lanse Cr North @ Chip Valley 5   0 Almont @ Romeo 8   0 Anchor Bay @ Chip Valley 8   Stoney Creek 22 Ann Arbor Skyline 9
White Division W L T PTS W L T     August 20 Results   0 Sterling Hts @ Stevenson 8   1 Notre Dame Prep @ Romeo 7   4 Utica @ Dakota 4   Eisenhower 16 Ann Arbor Pioneer 9
X - Chippewa Valley 6 0 0 12 8 1 0   Chippewa Valley 38   3 Gr Pt South @ Country Day 5   2 Marysville @ Dakota 6   Lanse Cr North Quad   7 P H Northern @ Lanse Creuse 1   Romeo 9 Rochester Hills Stoney Creek 8
Utica 3 1 2 8 5 2 2   Utica 31   August 22 Results   0 Marine City @ P H Northern 8   Ford II 15   1 Port Huron @ Lanse Cr North 7   Port Huron Northern 4 Hudsonville 8
P H Northern 2 1 3 7 4 1 3   P H Northern 25   1 Anchor Bay @ De La Salle 7   0 W W Tower @ Fraser 8   Lanse Cr North 13   2 Clawson @ Marine City 6   L'anse Cr North 2 Holland West Ottawa 7
Stevenson 2 2 2 6 5 5 2   Stevenson 24   0 Dakota @ Romeo 8   7 Utica @ Lakeview 1   Lanse Creuse 10   0 Marysville @ Fraser 8   Utica 2 Eisenhower 6
Dakota 1 1 4 6 4 3 4   Dakota 22   3 Clawson @ Cousino 1   0 Port Huron @ Anchor Bay 8   Anchor Bay 8   4 W W Tower @ Sterling Hts 4   Anchor Bay 1 Troy Athens 4
Lanse Creuse 1 5 0 2 1 6 0   Lanse Creuse 16   0 Lakeview @ Royal Oak 8   0 Cousino @ Ford II 6   Forest Hills Eastern Quad   4 Lamphere @ Warren Mott 4   Dakota 0 Grand Haven 4
Anchor Bay 0 5 1 1 2 9 2   Anchor Bay 12   Eisenhower Quad   August 30 Results   Forest Hills Eastern 18   September 20 Result   Regioanl # 12 @ Birmingham Groves Plymouth 2
    Eisenhower 25   2 Eisenhower @ Rochester 7   Rockford 13   6 De La Salle @ W W Tower 0   Birmingham Seaholm 20 Holt 2
    Troy 20   2 L'anse Creuse @ Lakeview 6   St Clair 10   8 Troy Athens vs Ford II 0   Birmingham Groves 17 Grand Blanc 1
Blue Division W L T PTS W L T     Wyandotte Roosevelt 8   5 Ferndale @ Woods Tower 3   Haslett 7   September 21 Results   Detroit U-D Jesuit 10 Stevenson 1
X - Lanse Cr North 6 0 0 12 8 2 0   Ford II 48   Dakota 1   August 31 Results   September 12 Results   6 Eisenhower @ Gr Pt North 3   Berkley 7 Port Huron Northern 0
Ford II 5 1 0 10 9 3 0   Fraser 44   August 23 Results   0 Lamphere @ L'anse Cr North 8   6 Gr Pt North @ Romeo 3   4 Romeo @ St Clair 4   Royal Oak 2
Fraser 4 2 0 8 5 3 0   Lanse Cr North 43   0 Warren Mott @ Royal Oak 8   0 Marine City @ Lakeview 8   4 Eisenhower @ Gr Pt South 4   4 P H Northern @ Dakota 4   Detroit Renaissance 0 DIVISION 2 STATE FINALS
Marine City 3 3 0 6 4 4 0   Marine City 32   7 Stevenson vs Warren Mott 0   P H Northern Quad   5 Chippewa Valley @ Utica 3   1 Lanse Creuse @ Chip Valley 7   Ferndale 0 Midland Dow 29
Marysville 2 4 0 4 2 8 0   Clawson 22   2 Stevenson @ Royal Oak 6   Romeo 20   4 Dakota @ Stevenson 4   2 Anchor Bay @ Stevenson 6   Warren Mott 0 Birmingham Seaholm 22
Clawson 1 5 0 2 3 7 1   Port Huron 17   2 Stevenson vs Livonia Franklin 6   Grand Blanc 18   5 Lanse Creuse @ Anchor Bay 3   0 Marine City @ Fraser 8   Regioanl # 13 @ Gr Pt North Grand Rapids Forest Hills Northern 21
Port Huron 0 6 0 0 0 8 0   Marysville 8   5 Gr Pt South @ U D Jesuit 3   P H Northern 12   5 Lanse Cr North @ Ford II 3   0 Marysville @ Ford II 8   Gr Pt South 21 Mattawan 20
    7 P H Northern @ Port Huron 1   Grand Ledge 4   8 Marine City @ Marysville 0   2 Clawson @ Lanse Cr North 6   Gr Pt North 18 Birmingham Groves 18
    3 Holt @ Gr Pt North 6   September 1 Results   8 Fraser @ Port Huron 0   4 Sterling Hts @ Cousino 4   De La Salle 8 Grand Rapids Forest Hills Central 18
    9 Stoney Creek @ Gr Pt North 0   Univ Liggett Quad   0 Warren Mott @ Lakeview 8   4 Warren Mott @ W W Tower 4   Lakeview 5 Okemos 15
Gold Division W L T PTS W L T     1 Dexter @ Gr Pt North 8   4 St Clair @ Univ Liggett 4   2 W W Tower @ Cousino 5   September 22 Results   L'anse Creuse 2 Grosse Pointe South 14
X - Lakeview 5 0 0 10 8 2 0   Lakeview 39   8 Romeo @ Utica 0   5 St Clair vs De La Salle 4   2 Sterling Hts @ Lamphere 6   0 W W Tower @ Lakeview 8   Sterling Hts 0 East Lansing 9
Lamphere 3 1 1 7 4 4 2   Lamphere 26   8 Avondale @ Lamphere 0   3 St Clair vs Troy 5   1 St Clair @ Cranbrook 7   1 Clawson @ Avondale 7   Warren Cousino 0 White Lake Lakeland 6
Sterling Hts 1 1 2 4 1 3 2   Cousino 17   August 24 Results   September 3 Results   September 13 Result   8 Gr Pt North @ Livonia Stevenson 2   Warren Woods Tower 0 North Farmington 6
Cousino 1 2 1 3 1 4 1   Warren Mott 17   7 Anchor Bay @ Marysville 1   6 Okemos @ Gr Pt South 2   4 Clawson @ Lamphere 4   September 23 Results   Regioanl # 21 @ Cranbrook Kingswood Detroit U-D Jesuit 5
Warren Mott 0 3 2 2 0 7 2   Sterling Hts 11   3 Stevenson @ Ford II 5   September 6 Results   September 14 Results   1 Warren Mott @ Dakota 7   Cranbrook Kingswood 22 Traverse City Central 5
W W Tower 0 3 2 2 0 9 3   W W Tower 9   6 Dakota @ Marine City 2   1 Gr Pt South @ Troy 7   3 St Clair @ Eisenhower 6   September 24 Results   St Clair 15 Grosse Pointe North 5
1 Clawson @ Notre Dame Prep 7   8 Troy Athens @ Fraser 0   2 Gr Pt North @ Gr Pt South 6   5 St Clair vs Petoskey 3   Avondale 10 Muskegon Mona Shores 3
August 25 Results   September 7 Results   1 Anchor Bay @ P H Northern 7   4 St Clair vs Holland Christian 4   Holly 7
Eisenhower Quad   5 Gr Pt South @ St Clair 3   7 Utica @ Lanse Creuse 1   5 St Clair vs Forest Hills Eastern 3   Marysville 1 DIVISION 3 STATE FINALS
Eisenhower 24   2 Romeo @ Eisenhower 7   2 Stevenson @ Chippewa Valley 6   4 Troy Athens @ Stevenson 2   Croswell-Lexington 0 Ann Arbor Greenhills 35
West Bloomfield 19   2 Gr Pt North @ Univ Det Jesuit 6   0 Port Huron @ Marine City 8   September 27 Result   Lamphere 0 Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 33
P H Northern 9   4 P H Northern @ Utica 4   5 Ford II @ Fraser 3   0 De La Salle @ Gr Pt North 8   Ortonville Brandon 0 Detroit Country Day 23
Fraser 2   0 Lanse Creuse @ Stevenson 5   5 Marysville @ Clawson 2   September 28 Result   October 5  REGIONALS East Grand Rapids 15
August 26 Results   6 Chippewa Valley @ Dakota 2   7 Lakeview @ Lamphere 1   2 Marysville @ Imlay City 5   Regioanl # 28 @ Univ Liggett Chelsea 14
0 Marysville @ Utica 8   0 Marine City @ Ford II 8   Warren Mott @ Cousino PP 3 Dakota @ Ford II 5 Gr Pt Woods Univ Liggett 31 Forest Hills Eastern 13
2 Lamphere @ Stevenson 6   2 Fraser @ Lanse Cr North 6   0 Sterling Hts @ Avondale 8 5 Chippewa Valley vs Ford II 3 Armada 22 Sturgis 12
1 Warren Mott @ Lanse Cr North 7   5 Clawson @ Port Huron 0   6 Clarkston @ Romeo 3 September 29 Results Sandusky 16 St Clair 11
5 Marine City @ W W Tower 1   4 Sterling Hts @ Warren Mott 3   September 15 Result 1 Lanse Cr North @ Romeo 7 Almont 11
  8 Lakeview @ Cousino 0   6 Lamphere @ W W Tower 1 0 Ferndale @ Lamphere 7 Yale 5
  0 Anchor Bay @ Oxford 1   2 St Clair @ Detroit Country Day 6 September 30 Result Clawson 4
September 16 Results 3 Anchor Bay @ W W Tower 3 Imlay City 3
2 Stevenson @ Utica 6 October 1 Results Marine City 3
5 Chip Valley @ P H Northern 3 Eisenhower Quad Richmond 1
4 Dakota @ Anchor Bay 4 Ann Arbor Skyline 20
7 Fraser @ Clawson 1 Traverse City St Francis 13
7 Lanse Cr North @ Marysville 1 Eisenhower 12
8 Ford II @ Port Huron 0 St Clair 4
1 Cousino @ Lamphere 7 October 3 Results
0 Gr Pt North @ Bir Seaholm 8
8 Ford II @ W W Tower 0
5 De La Salle @ Chippewa Valley 3
3 Anchor Bay @ Lakeview 5
7 Romeo @ Holly 2
October 10 Results
5 Romeo @ Armada 3