2024 BOYS BASKETBALL REGIONAL PAIRINGS
REGIONAL SEMIFINALS REGIONAL FINALS
MARCH 5 Schedule MARCH 7 Schedule
Regional # 8 @ Lanse Cr North 5:30
Troy Chippewa Valley pm 7
Brother Rice 7 pm
Utica pm
               
Regional # 15 @ Detroit Jalen Rose 5:30
Detroit Osborn Warrren Lincoln pm 7
Detroit Univ Prep Art 7 pm
Eastpointe pm
               
Regional # 16 @ St Clair 5:30
Richmond Flint Kearsley pm 7
Center Line 7 pm
Goodrich pm
               
Regional # 23 @ New Haven 5:30
Bishop Foley Detroit Old Redford pm 7
Detroit Northwestern 7 pm
Detroit Loyola pm
Host School 2024 BOYS BASKETBALL DISTRICT RESULTS
DISTRICTS QUARTERFINALS DISTRICT SEMIFINALS DISTRICT FINALS
Division 1 February 26 RESULTS February 28 RESULTS MARCH 1 RESULTS
District # 20 Detroit Cass Tech 67 Final March 1 at 7 pm ot
Detroit M L King ot Gr Pt North 55 Detroit Cass Tech 61
Detroit Western @ 48 Gr Pt South @ 42 Detroit M L King 59
Detroit M L King 50 Detroit M L King 46
               
District # 21 Detroit Renaissance 56
Hamtramck Fitzgerald 54 Detroit Renaissance 56
Detroit Mumford 24 Detroit U of D Jesuit 61 Detroit U of D Jesuit 66
@ Hamtramck 57 @ Hamtramck 59
               
District # 22 Lakeview 61 Lakeview 49
Cousino Warren Woods Tower 57 Warren De La Salle 86 Warren De La Salle 62
Lake Shore 61 Lake Shore 60 Roseville 51
@ Cousino 55 Roseville 73
               
District # 23 Berkley 68
Birmingham Groves Warren Mott 23 Berkley 39
Oak Park 51 Oak Park @ 58 Birmingham Groves 52
Royal Oak 26 Birmingham Groves 70
               
District # 30 Stoney Creek 56 Eisenhower 54
Rochester Adams Eisenhower 65 Utica 67 Utica @ 66
ot
Romeo 49 Rochester @ 30 Rochester Adams 61
Rochester 51 Rochester Adams 45
               
District # 31 Ford II 56
Chippewa Valley Stevenson 36 Ford II @ 40
Fraser 74 Fraser @ 47 Chippewa Valley 54
Sterling Hts 63 Chippewa Valley 69
               
District # 32 Dakota 74 Dakota 68
Anchor Bay Port Huron 50 Port Huron Northern 65 Dakota 41
Lanse Creuse 59 Lanse Creuse 42 Lanse Cr North 56
Anchor Bay 54 Lanse Cr North 54
               
Division 2 Detroit East English 56 South Lake @ 50
District # 58 South Lake 60 Harper Woods Chandler Park 68 Chandler Park 71
Chandler Park Eastpointe 61 Eastpointe 71 Eastpointe 76
Detroit Denby 45 Harper Woods 65
               
District # 59 Detroit Pershing 67 Detroit Pershing 45
Detroit Pershing Hazel Park 65 Warrren Lincoln 77 Warrren Lincoln 66
Ferndale University 58 Ferndale University 44 Ferndale 44
Detroit Osborn 53 Ferndale 76
               
District # 61 Macomb Lutheran North 44 Warren Michigan Collegiate 50
Detroit Country Day Warren Michigan Collegiate 53 Center Line 57 Center Line 52
Lamphere 43 Bloom Hills Cranbrook Kingswood 47 Detroit Country Day 45
Bloom Hills Cranbrook Kingswood 48 Detroit Country Day 61
               
District # 64 Marysville 69 Marysville 40
Armada @ Armada 58 St Clair 43 St Clair 63
Marine City 47 Marine City 35 Richmond 47
Algonac 45 Richmond 38
               
Division 3 Gr Pt Woods Univ Liggett 58 Gr Pt Woods Univ Liggett 49
District # 90 Madison 14 Center Line Prep Academy 61 Center Line Prep Academy 41
Detroit Central Hamtramck Oakland International 14 Detroit Loyola 61 Detroit Loyola 64
Detroit Central 77 Detroit Central 42
               
District # 91 Detroit Communication Media Arts 22 Southfield Bradford Academy 26
Bishop Foley Southfield Bradford Academy 52 Detroit Old Redford 58 Detroit Old Redford 65
Clawson 53 Clawson 41 Clawson 38
Bishop Foley 50 Royal Oak Shrine Catholic 40
               
District # 92 Clintondale 46
New Haven New Haven 51 New Haven 47
Arts & Tech Academy of Pantiac 91 Arts & Tech Academy of Pantiac 60 Lutheran Northwest 43
Mt Clemens 55 Lutheran Northwest 68