MAC GIRLS BASKETBALL 2024 DISTRICTS SCHEDULES & RESULTS
Host School DISTRICTS DISTRICT SEMIFINALS DISTRICT FINALS
DIVISION 1 March 4 RESULTS March 6 Schedule March 8 Schedule
District # 20 Detroit Western 7 Detroit Western / River Rouge 5:30 Finals at 7 pm
Detroit M L King River Rouge pm Detroit Cass Tech pm
Gr Pt South 7
Detroit M L King pm
         
District # 23 Sterling Hts 27 Warren Mott 5:30 Finals at 7 pm
Cousino Warren Mott 40 @ Cousino pm
Royal Oak 7
Birmingham Groves pm
         
District # 24 Lake Shore 27 Lakeview @ 7 Finals at 6 pm
Gr Pt North Lakeview 36 Gr Pt North pm
Warren Woods Tower 5
Rosville pm
         
District # 25 Lanse Creuse 37 Port Huron @ 5:30 Finals at 7 pm
Anchor Bay Port Huron 59 Anchor Bay pm
Port Huron Northern 42 Port Huron Northern 7
Lanse Cr North 36 Dakota pm
         
District # 26 Stevenson 22 Utica @ 5:30 Finals at 7 pm
Ford II Utica 33 Ford II pm
Fraser 7
Chippewa Valley pm
         
District # 27 Rochester Adams 53 Rochester Adams 5:30 Finals at 7 pm
Stoney Creek Eisenhower 50 @ Stoney Creek pm
ot Romeo 7
Rochester pm
         
DIVISION 2 Lincoln @ 26 Fitzgerald 5:30 Finals at 7 pm
District # 59 Hazel Park 32 @ Hazel Park pm
Hazel Park Detroit Osborn 7
Center Line pm
         
District # 60 Harper Woods 5:30 Finals at 7 pm
Chandler Park Eastpointe pm
Detroit East English @ 7
Harper Woods Chandler Park pm
         
District # 61 Lutheran North 20 Warren Regina 5:30 Finals at 7 pm
Marine City Warren Regina 49 South Lake pm
Algonac @ 7
Marine City pm
         
District # 62 Warren Michigan Collegiate 45 Orchard Lake St Mary's 5:30 Finals at 7 pm
Notre Dame Prep @ Notre Dame Prep 56 @ Notre Dame Prep pm
Bloom Hills Cranbrook Kingswood 7
Lamphere pm
         
District # 64 Croswell-Lexington 56 Croswell-Lexington 5:30 Finals at 7 pm
St Clair Richmond 25 Yale pm
Marysville 33 Armada @ 7
@ St Clair 41 St Clair pm
         
DIVISION 3 Royal Oak Shrine Academy 42 Rochester Hills Lutheran Northwest 5:30 Finals at 7 pm
District # 91 Bishop Foley 44 @ Bishop Foley pm
Bishop Foley Arts & Tech Academy of Pontiac 7
Clawson pm
         
District # 92 Memphis 5:30 Finals at 7 pm
Capac New Haven pm
Almont 7
Kimball Landmark Academy pm