2021 MAC BOYS LACROSSE STANDINGS
Division Overall Division Overall Division Overall
Record Record   Record Record   Record Record
RED DIVISION W L GB W L WHITE DIVISION W L GB W L Blue Division W L GB W L
Gr Pt South 4 0   8 1 Datoka 7 1   10 3 Port Huron United 6 0 8 3
Eisenhower 2 1 1.5 2 7 St Clair 6 2 1 7 2 Chippewa Valley 3 2 2.5 6 5
Romeo 2 2 2 5 7 L'anse Creuse 6 3 1.5 9 3 Anchor Bay 3 4 3.5 3 5
Gr Pt North 0 5 4.5 1 13 L'anse Cr North 4 5 3.5 4 9 Cousino 1 3 4 2 4
Ford II 1 6 5.5 1 8 Lake Shore 1 5 5 1 5
Stevenson 0 7 6.5 0 7
REGULAR SEASON
Date March Date April Date May State Tournament
3/26 18 Hartland @ Romeo 0 4/8 16 Stoney Creek @ Gr Pt North 1 5/1 4 Eisenhower @ Dakota 19 DIVISION 1  REGION # 6
3/27 11 L'anse Cr North @ Chippewa Valley 14 4/10 5 Gr Pt North @ Troy 11 20 Stoney Creek @ Chippewa Valley 5 Birmingham Seaholm
8 Dakota @ De La Salle 22 5 St Clair @ Univ Liggett 4 4 Romeo @ Rochester Adams 15 Brother Rice
5 Chippewa Valley @ Detroit Cass Tech 12 Chippewa Valley
3/31 3 Royal Oak @ Romeo 15 5/3 6 Gr Pt North @ Dakota 16 Detroit Cass Tech
4/12 4 Gr Pt North @ Univ Liggett 10 16 De La Salle @ Romeo 6 Detroit U of D Jesuit
4 West Bloomfield @ Chippewa Valley 7 0 Ford II @ Stoney Creek 20 Ford II
4/13 0 L'anse Cr North @ Romeo 13 6 Lakeview @ Cousino 7 Stevenson
1 L'ANSE CREUSE @ DAKOTA 15 5/4 6 GR PT NORTH @ ROMEO 17 Warren Cousino
2 STEVENSON @ ST CLAIR 17 EISENHOWER @ GR PT SOUTH PP
14 PORT HURON @ COUSINO 0 3 L'ANSE CREUSE @ ST CLAIR 10
4/15 17 Lake Orion @ Gr Pt South 5 5 STEVENSON @ L'ANSE CR NORTH 17 DIVISION 1  REGION # 7
6 Eisenhower @ Troy 13 10 ANCHOR BAY @ COUSINO 4 Anchor Bay
2 Romeo @ Clarkston 19 13 PORT HURON @ CHIPPEWA VALLEY 4 Dakota
16 L'ANSE CR NORTH @ STEVENSON 4 Detroit Catholic Central
0 FORD II @ DAKOTA 1 5/6 11 GR PT NORTH @ EISENHOWER 12 Eisenhower
5 ST CLAIR @ L'ANSE CREUSE 6 20 GR PT SOUTH @ ROMEO 14 L'anse Cr North
4 CHIPPEWA VALLEY @ PORT HURON 14 11 DAKOTA @ ST CLAIR 7 Port Huron
5 COUSINO @ ANCHOR BAY 4 2 L'ANSE CR NORTH @ L'ANSE CREUSE 10 Romeo
4/16 11 Divine Child @ Gr Pt North 5 0 LAKE SHORE @ ANCHOR BAY 8
4/17 4 Gr Pt North @ De La Salle 16 DIVISION 2  REGION # 15
12 Ann Arbor Pioneer @ Gr Pt South 17 5/7 9 Gabriel Richard @ Gr Pt South 16 Bishop Foley
8 Stoney Creek @ Eisenhower 3 15 Royal Oak @ Chippewa Valley 17 Country Day
3 Dakota @ Orchard Lake St Mary's 19 5/8 22 DAKOTA @ FORD II 0 Gr Pte North
5 Cass Tech @ L'anse Creuse 10 10 L'anse Creuse @ West Bloomfield 1 Gr Pte South
19 L'ANSE CR NORTH @ FORD II 5 16 Livonia Churchill @ L'anse Cr North 2 Gr Pte Woods Univ Liggett
2 LAKE SHORE @ CHIPPEWA VALLEY 11 5 Port Huron @ Univ Liggett 3 L'anse Creuse
14 Royal Oak Shrine @ Cousino 2 2 Eisenhower @ De La Salle 18 St Clair
6 Port Huron @ Rochester 7 5/11 1 GR PT NORTH @ GR PT SOUTH 21 Warren De La Salle
7 EISENHOWER @ ROMEO 14
4/20 12 ST CLAIR @ DAKOTA - o/t 11 DAKOTA @ STEVENSON PP
9 L'ANSE CREUSE @ L'ANSE CR NORTH 5 3 FORD II @ L'ANSE CREUSE 15
9 FORD II @ STEVENSON 5 13 ST CLAIR @ L'ANSE CR NORTH 8
6 ANCHOR BAY @ LAKE SHORE 2 6 PORT HURON @ ANCHOR BAY 1
4/21 4 Gr Pt North @ U-D Detroit Jesuit 23 4 COUSINO @ LAKE SHORE 9
8 Romeo @ Port Huron 7 5/13 ROMEO @ GR PT NORTH
4/22 10 L'anse Creuse @ Gr Pt North 7 GR PT SOUTH @ EISENHOWER
1 STEVENSON @ DAKOTA 21 L'ANSE CR NORTH @ DAKOTA
4 L'ANSE CR NORTH @ ST CLAIR 10 FORD II @ ST CLAIR
0 Ford II @ Cass Tech 13 ANCHOR BAY @ CHIPPEWA VALLEY
1 ANCHOR BAY @ PORT HURON 15 LAKE SHORE @ PORT HURON
4/23 1 Anchor Bay @ Gr Pt South 20 5/14 COUSINO @ CHIPPEWA VALLEY
Romeo @ Dakota
4/24 15 Gr Pt North @ Chippewa Valley 12 Anchor Bay @ L'anse Cr North
2 St Mary's Cath Cent @ Gr Pt South 20 5/15 Gr Pt South @ Birmingham Seaholm
2 Eisenhower @ Troy Athens 15 Eisenhower @  Rochester
8 Troy @ Dakota 21 ST CLAIR @ FORD II
13 L'ANSE CREUSE @ FORD II 5 Cass Tech @ Chippewa Valley
3 L'anse Cr North @ U-D Detroit Jesuit 17 5/17 Gr Pt North @ Cranbrook-Kingswood
Gr Pt South @ Oxford
4/27 11 EISENHOWER @ GR PT NORTH 7 Chippewa Valley @ Dakota
16 DAKOTA @ L'ANSE CR NORTH 2 5/18 Cass Tech @ Gr Pt North
1 STEVENSON @ L'ANSE CREUSE 14 Bishop Foley @ St Clair
12 CHIPPEWA VALLEY @ ANCHOR BAY 6 Rochester @ Gr Pt South
11 PORT HURON @ LAKE SHORE 1 Ford II @ West Bloomfield
4/28 8 ROMEO @ GR PT SOUTH 17
4/29 20 GR PT SOUTH @ GR PT NORTH 2
14 DAKOTA @ L'ANSE CREUSE 7
5 FORD II @ L'ANSE CR NORTH 15
16 ST CLAIR @ STEVENSON 2
11 CHIPPEWA VALLEY @ LAKE SHORE 2
4/30 6 Eisenhower @  Port Huron 10
7 Romeo @ Grand Blanc 15