SCROLL DOWN FOR DISTRICT AND REGIONAL RESULTS AND DIVISION 1 STATE QUARTERFINALS
2023-2024 MAC FINAL Macomb County January 10 January 10 January 11 January 17 January 17 January 18/19 January 24 January 24 January 25 February 3
WRESTLING STANDINGS Initational Classic Results Results Results Results Results Results Results Results Results Results
X - Division Champs DIVISION Overall Dec 20/21 Results
FINAL RECORD Record Romeo 60 Eisenhower 31 Chippewa Valley 6 Romeo @ 66 Romeo 27 Warren Mott @ 22 Chippewa Valley 24 Dakota @ 60 Romeo @ 39 RED & WHITE
Red Division W L GB W L Dakota 286.5 Eisenhower 23 @ Anchor Bay 54 @ Dakota 72 Chippewa Valley 18 Dakota 42 Woods Tower 48 Woods Tower 50 Eisenhower 12 Anchor Bay 36 DIVISION MEET
X - Dakota 5 0   13 3 Algonac 227.0 @ Ford II
Woods Tower 3 2 2 9 3 Utica 158.0 Romeo 36 Woods Tower 26 Anchor Bay @ 43 Anchor Bay 15 Dakota 53 Chippewa Valley 24
Romeo 3 2 2 8 3 Woods Tower 154.0 Woods Tower 39 @ Anchor Bay 36 Chippewa Valley 32 Dakota 56 Woods Tower 18 @ Eisenhower 48 Dakota 268.0
Anchor Bay 3 2 2 4 4 St Clair 150.5 Woods Tower 219.0
Eisenhower 1 4 4 1 5 Armada 140.0 Eisenhower @ 24 Romeo 181.0
Chippewa Valley 0 5 5 3 7 Warren Mott 131.0 Woods Tower 54 Utica 141.0
Anchor Bay 129.0 Anchor Bay 133.0
FINAL De La Salle 117.5 Fraser 70 Fraser 122.5
White Division W L GB W L Fraser 110.0 Ford II @ 54 Utica @ 27 Warren Mott 45 L'anse Creuse 6 Eisenhower 101.5
X - Warren Mott 5 0 9 2 Roseville 102.0 L'anse Creuse 24 Fraser 38 @ Lamphere 23 Lamphere 95.0
Fraser 4 1 1 9 2 Lamphere 100.0 Fraser 56 Warren Mott 80.0
Utica 3 2 2 10 10 Center Line 95.0 Fraser 33 Lamphere 27 Ford II 14 Ford II @ 12 Ford II 18 Chippewa Valley 70.5
Lamphere 2 3 3 3 4 Romeo 93.0 Lamphere 32 @ Utica 49 Lamphere 61 Warren Mott 63 L'anse Creuse 49.0
Ford II 1 4 4 1 5 Marysville 92.0 Utica @ 45 Ford II 47.0
L'anse Creuse 0 5 5 0 7 Lakeview 88.0 Warren Mott 40 Warren Mott 42 L'anse Creuse 12 L'anse Creuse 6 Ford II 27
Cousino 84.0 Fraser 31 @ Utica 34 Lamphere 69 @ Warren Mott 77 BLUE & GOLD &
Eisenhower 80.5 Lake Shore 16 Utica 66 SILVER
FINAL Ford II 80.0 @ St Clair 42 L'anse Creuse 18 DIVISION MEET
Blue Division W L GB W L L'anse Creuse 62.0 @ Roseville
X - St Clair 5 0 23 7 Port Huron 62.0 Roseville @ 51 Lake Shore 27 Marysville 28 Marysville 24 Marysville 45 Marysville 30
 P H Northern 4 1 1 4 3 New Haven 55.0 Marysville 24  P H Northern 51  P H Northern 39 St Clair 55 @ Lake Shore 27 Cousino 48 St Clair 167.5
Roseville 3 2 2 3 4  P H Northern 52.5  P H Northern 125.5
Lake Shore 1 4 4 6 10 Lutheran North 50.0 Roseville 27 Cousino 31 St Clair @ 37  P H Northern 38 Roseville @ 62 Roseville 52 L'anse Cr North 122.0
Marysville 1 4 4 2 6 Chippewa Valley 45.0 De La Salle 51  P H Northern 41 Roseville 34 @ Roseville 36 Lake Shore 14 Cousino 24 Roseville 122.0
Cousino 1 4 4 1 6 Gr Pt North 45.0 Lakeview 113.5
Lake Shore 43.0 Flint Southwestern 10 Cousino 21 Lake Shore 47 St Clair @ 53 Marysville 110.0
Fitzgerald 30.0 @ Marysville 66 @ St Clair 54 @ Cousino 30  P H Northern 15 January 31 Center Line 104.0
Lincoln 26.0 Results Gr Pt South 103.0
L'anse Cr North 25.0 Port Huron 83.0
Gold Division W L GB W L Stevenson 18.0 Gr Pt South 22 Port Huron 56 Hazel Park @ 18 Fitzgerald 48 Lakeview @ 49 Center Line Stevenson 76.0
X - Lakeview 6 0   7 1 Sterling Hts 13.0 @ Lakeview 51 @ Fitzgerald 21 Gr Pt South 54 @ Gr Pt North 33 Center Line 27 @ Fitzgerald Cousino 72.0
Port Huron 5 1 1 6 2 Hazel Park 3.0 New Haven 71.0
Gr Pt South 4 2 2 6 8 Gr Pt North 15 Hazel Park 18 Gr Pt North 18 Port Huron 68 Lakeview 78 Lakeview @ 63 Lake Shore 66.0
Fitzgerald 2 3 3.5 2 4 @ Lakeview 60 Port Huron 63 @ Gr Pt South 57 @ Gr Pt North 12 Hazel Park 6 Fitzgerald 13 Lincoln 51.0
Center Line 1 3 4 2 4 GPS won by criteria Sterling Hts 47.0
Hazel Park 1 4 4.5 3 7 Gr Pt South 40 Hazel Park 24 Gr Pt North 30 Port Huron 45 Hazel Park @ Center Line 33 Gr Pt North 41.0
Gr Pt North 0 6 6 10 9 Center Line 40 @ Fitzgerald 60 Hazel Park 36 Gr Pt South 36 Center Line Port Huron 43 Fitzgerald 35.0
Hazel Park 35.0
Gr Pt North 39 Fitzgerald 27 Lakeview 49 Clawson 30.0
Center Line 42 Gr Pt South 54 Port Huron 27 Eastpointe 0.00
January 16 January 25
Results Results
Silver Division W L GB W L Lincoln @ 24 Sterling Hts 36 L'anse Cr North 54 Stevenson 54 Stevenson @ 3 Eastpointe
X - L'anse Cr North 5 1 8 2 L'anse Cr North 40 @ Stevenson 48 @ Sterling Hts 29 @ Lincoln 12 L'anse Cr North 72 @ Clawson
New Haven 4 2 1 5 3 Clawson won by criteria
Sterling Hts 4 2 1 4 3 Lincoln 22 Clawson @ New Haven 36 Eastpointe 18 New Haven @ 27 Lincoln 36 Lincoln L
Stevenson 3 2 1.5 3 3 New Haven 36 Stevenson @ Sterling Hts 48 @ Lincoln 36 L'anse Cr North 54 @ Clawson * 36 New Haven W
Clawson 1 3 3 2 5
Eastpointe 1 4 3.5 1 5 Eastpointe L Sterling Hts 66 Clawson 21 Eastpointe 12 New Haven W Lincoln 24
Lincoln 1 5 4 1 6 New Haven W Clawson 13 L'anse Cr North 48 Stevenson 60 Stevenson L Sterling Hts 54
Eastpointe @ W Clawson L Eastpointe 9
L'anse Cr North L New Haven W Sterling Hts 66
Division 1 State
District Finals District Finals Regionals Regionals Finals Quaterfinals
DISTRICT # 103 DISTRICT # 138 Regional # 107 seed Feb 23 Results
Oxford 28 Marysville 12 Rochester Aqdams 36
Davison 41 Davison 62 Port Huron 43 Port Huron 22 Romeo 41 Romeo 37 # 1 Detroit Catholic Central 75
P H Northern 24 Lapeer 12 St Clair @ 31 St Clair 44 Chippewa Valley 0 Dakota 38 # 8 Warren Mott 3
Lapeer 53 Croswell-Lexington 28 Dakota 83
Feb 8
DISTRICT # 126 DISTRICT # 162 Regional # 108
Romeo 54 Brother Rice 66 Dearborn Fordson 33
Eisenhower 28 Romeo 48 @ Center Line 15 Brother Rice 47 Warren Mott 36 Warren Mott 37 # 2 Hartland 51
Utica @ 35 Utica 24 Lamphere W Lamphere 22 Fraser 38 Fraser 35 # 7 Dakota 25
Stoney Creek 31 Fitzgerald L Lakeview 23
DISTRICT # 127 DISTRICT # 163 Regional # 110
Chippewa Valley 46 De La Salle 2 North Branch 42
@ Ford II 33 Chippewa Valley 39 Eastpointe 0 De La Salle 26 St Clair 31 North Branch 36
L'anse Cr North 46 L'anse Cr North 28 Lake Shore @ 12 Woods Tower 52 Goodrich 31 Lake Fenton 46
Stevenson 25 Woods Tower 67 Lake Fenton 39
DISTRICT # 128 DISTRICT # 164 Regional # 116
L'anse Creuse 12 Anchor Bay 16 Harper Woods 24 Avondale 27
@ Dakota 60 @ Dakota 58 @ Gr Pt North 46 Brother Rice 48 Brother Rice 41
DISTRICT # 130 DISTRICT # 184 Woods Tower 60 Woods Tower 32
Cousino @ 24 Lutheran North @ 44 Gr Pt North 24
Warren Mott 57 Warren Mott 45 Notre Dame Prep 36 Lutheran North 0
Regional # 122
Royal Oak 30 Berkley 18 New Haven 0 Algonac 79 Hazel Park 30
Berkley 45 Algonac 80 Lutheran Westland 52 Lutheran Westland 0
DISTRICT # 131 DISTRICT # 185 Grosse Ile 0 Dundee 80
Fraser @ 47 Fraser 84 Clawson 24 Dundee 80
Roseville 21 Sterling Hts 0 Michigan Collegiate 60 Michigan Collegiate 29
DISTRICT # 132 Hazel Park 48 Hazel Park 53
Lakeview 72 @ Lincoln 36
Hamtramck 6 Lakeview 54
Detroit Cass Tech 6 @ Gr Pt South 21
@ Gr Pt South 75